SN74F32DRG4 Texas Instruments IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC
Інтэгральныя схемы (ІС)
Нумар вытворцы:
SN74F32DRG4
Апісанне:
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC
Лагічны тып :
OR Gate
Макс. затрымка распаўсюджвання @ V, макс. CL :
5.6ns @ 5V, -
Напружанне - сілкаванне :
4.5 V ~ 5.5 V
Пакет / Чахол :
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Пакет прылады пастаўшчыка :
14-SOIC
Працоўная тэмпература :
0°C ~ 70°C
серыял :
74F
Ток - выхад высокі, нізкі :
1mA, 20mA
Узровень логікі - высокі :
2V
Узровень логікі - нізкі :
0.8V
Ўпакоўка :
Tape & Reel (TR)
Частка Статус :
Active
в наличии
18,976
Unit Price:
Звяжыцеся з намі Прапанова
SN74F32DRG4 Канкурэнтныя кошты
ChipIc мае унікальную крыніцу паставак. Мы можам прапанаваць SN74F32DRG4 больш
канкурэнтаздольную цану для нашых кліентаў. Вы можаце атрымаць асалоду ад нашым лепшым
SN74F32DRG4 Асаблівасці
SN74F32DRG4 is produced by Texas Instruments, belongs to Логіка - вароты і інвертары.
вырабленыя
Texas Instruments.
SN74F32DRG4 вытворчасці Texas Instruments можна набыць на сайце Chipic.
Тут вы можаце знайсці розныя віды электронных дэталяў ад вядучых вытворцаў свету.
SN74F32DRG4 кампаніі Chipic прайшоў строгі кантроль якасці і адпавядае усім патрабаванням.
Статус запасаў, пазначаны на Chipic, прызначаны толькі для даведкі.
SN74F32DRG4 FAQ
1. What is the operating temperature range for the SN74F32DRG4 integrated circuit?
The operating temperature range for the SN74F32DRG4 integrated circuit is -40°C to 85°C.
2. What is the maximum input voltage for the SN74F32DRG4?
The maximum input voltage for the SN74F32DRG4 is 5.5V.
3. Can the SN74F32DRG4 handle high-speed data processing?
4. What is the package type for the SN74F32DRG4?
The SN74F32DRG4 comes in a small-outline integrated circuit (SOIC) package.
5. Does the SN74F32DRG4 have built-in ESD protection?
Yes, the SN74F32DRG4 features built-in electrostatic discharge (ESD) protection.
6. What is the maximum power dissipation for the SN74F32DRG4?
The maximum power dissipation for the SN74F32DRG4 is 500mW.
7. Is the SN74F32DRG4 RoHS compliant?
Yes, the SN74F32DRG4 is compliant with the Restriction of Hazardous Substances (RoHS) directive.
8. What is the recommended operating voltage for the SN74F32DRG4?
The recommended operating voltage for the SN74F32DRG4 is 2V to 5.5V.
9. Can the SN74F32DRG4 be used in automotive applications?
10. Does the SN74F32DRG4 have internal pull-up or pull-down resistors?
No, the SN74F32DRG4 does not have internal pull-up or pull-down resistors.