SN74F04DRG4 Texas Instruments IC HEX INVERTER 14-SOIC
Інтэгральныя схемы (ІС)
Нумар вытворцы:
SN74F04DRG4
5ns @ 5V, 50pF
Напружанне - сілкаванне :
4.5 V ~ 5.5 V
Пакет / Чахол :
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Працоўная тэмпература :
0°C ~ 70°C
серыял :
74F
Ток - выхад высокі, нізкі :
1mA, 20mA
Узровень логікі - высокі :
2V
Узровень логікі - нізкі :
0.8V
в наличии
27,105
Unit Price:
Звяжыцеся з намі Прапанова
SN74F04DRG4 Канкурэнтныя кошты
ChipIc мае унікальную крыніцу паставак. Мы можам прапанаваць SN74F04DRG4 больш
канкурэнтаздольную цану для нашых кліентаў. Вы можаце атрымаць асалоду ад нашым лепшым
SN74F04DRG4 Асаблівасці
SN74F04DRG4 is produced by Texas Instruments, belongs to Логіка - вароты і інвертары.
вырабленыя
Texas Instruments.
SN74F04DRG4 вытворчасці Texas Instruments можна набыць на сайце Chipic.
Тут вы можаце знайсці розныя віды электронных дэталяў ад вядучых вытворцаў свету.
SN74F04DRG4 кампаніі Chipic прайшоў строгі кантроль якасці і адпавядае усім патрабаванням.
Статус запасаў, пазначаны на Chipic, прызначаны толькі для даведкі.
SN74F04DRG4 FAQ
1. What is the operating temperature range for the SN74F04DRG4?
The operating temperature range for the SN74F04DRG4 is -40°C to 85°C.
2. What is the maximum input voltage for the SN74F04DRG4?
The maximum input voltage for the SN74F04DRG4 is 5.5V.
3. What is the output drive capability of the SN74F04DRG4?
The output drive capability of the SN74F04DRG4 is 15 mA at 2V.
4. Can the SN74F04DRG4 be used in automotive applications?
Yes, the SN74F04DRG4 is qualified for automotive applications according to the AEC-Q100 standard.
5. What is the typical propagation delay of the SN74F04DRG4?
The typical propagation delay of the SN74F04DRG4 is 9 ns.
6. Does the SN74F04DRG4 have an open-drain output?
No, the SN74F04DRG4 has a push-pull output.
7. What is the package type of the SN74F04DRG4?
The SN74F04DRG4 is available in a SOIC-14 package.
8. Is the SN74F04DRG4 RoHS compliant?
Yes, the SN74F04DRG4 is RoHS compliant.
9. What is the power consumption of the SN74F04DRG4 at 5V?
The power consumption of the SN74F04DRG4 at 5V is typically 10 mW.
10. Can the SN74F04DRG4 tolerate electrostatic discharge (ESD)?
Yes, the SN74F04DRG4 is designed to withstand ESD events up to 2 kV per the Human Body Model.