N74F260D,623 NXP USA Inc. IC GATE NOR 2CH 5-INP 14-SO
Інтэгральныя схемы (ІС)
Нумар вытворцы:
N74F260D,623
Апісанне:
IC GATE NOR 2CH 5-INP 14-SO
Колькасць уваходаў :
5
Лагічны тып :
NOR Gate
Макс. затрымка распаўсюджвання @ V, макс. CL :
5.5ns @ 5V, 50pF
Напружанне - сілкаванне :
4.5 V ~ 5.5 V
Пакет / Чахол :
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Пакет прылады пастаўшчыка :
14-SO
Працоўная тэмпература :
0°C ~ 70°C
серыял :
74F
Ток - выхад высокі, нізкі :
1mA, 20mA
Тып мацавання :
Surface Mount
Узровень логікі - высокі :
2V
Узровень логікі - нізкі :
0.8V
Ўпакоўка :
Tape & Reel (TR)
Частка Статус :
Obsolete
в наличии
42,553
Unit Price:
Звяжыцеся з намі Прапанова
ChipIc мае унікальную крыніцу паставак. Мы можам прапанаваць N74F260D,623 больш
канкурэнтаздольную цану для нашых кліентаў. Вы можаце атрымаць асалоду ад нашым лепшым
N74F260D,623 Асаблівасці
N74F260D,623 is produced by NXP USA Inc., belongs to Логіка - вароты і інвертары.
вырабленыя
NXP USA Inc..
N74F260D,623 вытворчасці NXP USA Inc. можна набыць на сайце Chipic.
Тут вы можаце знайсці розныя віды электронных дэталяў ад вядучых вытворцаў свету.
N74F260D,623 кампаніі Chipic прайшоў строгі кантроль якасці і адпавядае усім патрабаванням.
Статус запасаў, пазначаны на Chipic, прызначаны толькі для даведкі.
N74F260D,623 FAQ
1. What is the maximum operating frequency of the N74F260D,623?
The maximum operating frequency of the N74F260D,623 is 100 MHz.
2. What is the input voltage range for the N74F260D,623?
The input voltage range for the N74F260D,623 is 0V to 5.5V.
3. Can the N74F260D,623 be used in automotive applications?
Yes, the N74F260D,623 is suitable for use in automotive applications.
4. What is the typical propagation delay of the N74F260D,623?
The typical propagation delay of the N74F260D,623 is 6 ns.
5. Is the N74F260D,623 RoHS compliant?
Yes, the N74F260D,623 is RoHS compliant.
6. What is the package type of the N74F260D,623?
The N74F260D,623 is available in a SOIC-14 package.
7. Does the N74F260D,623 have built-in ESD protection?
Yes, the N74F260D,623 features built-in ESD protection.
8. What is the operating temperature range of the N74F260D,623?
The operating temperature range of the N74F260D,623 is -40°C to 85°C.
9. Can the N74F260D,623 be used in high-speed digital applications?
Yes, the N74F260D,623 is suitable for use in high-speed digital applications.
10. What is the power consumption of the N74F260D,623?
The power consumption of the N74F260D,623 is typically 20mW.